СПАЛАХ КОРОНАВІРУСУ – ОЦІНЮЄМО НАСЛІДКИ

СПАЛАХ КОРОНАВІРУСУ – ОЦІНЮЄМО НАСЛІДКИ

РЕЗОНАНСНІ ПОДІЇ СВІТУ

Спалах та швидке поширення коронавірусу продовжують спричиняти нестабільність світової економіки та створювати нові для компаній ризики. Міжнародною командою Moore було підготовлено стислий огляд основних аспектів, які важливо врахувати при підготовці фінансової звітності за рік, що закінчився 31 грудня 2019 р. Інші критерії мають враховуватись у подальших звітних періодах, як-от при складанні фінансової звітності за періоди станом на 31 березня 2020 р., чи зі звітною датою після початку пандемії.

Розгляньмо МСБО 10*:

ПОДІЇ ПІСЛЯ ЗВІТНОГО ПЕРІОДУ МСБО 10

Події після звітного періоду – це події, які відбуваються з кінця звітного періоду до дати затвердження фінансової звітності до випуску.

Відповідно до МСФО 10 події, які вимагають коригування після звітного періоду, – це події, які свідчать про умови, що існували на кінець звітного періоду, тоді як події, які не вимагають коригування після звітного періоду – це події, які свідчать про умови, що виникли після звітного періоду. Згідно з МСБО 10 події, які вимагають коригування після звітного періоду вимагають коригування сум, визнаних у фінансовій звітності.

Якщо події, які не вимагають коригування після звітного періоду, є суттєвими, нерозкриття інформації може впливати на економічні рішення користувачів, прийняті на основі фінансової звітності. Відповідно, суб'єктові господарювання слід розкривати таку інформацію про кожну суттєву категорію подій, які не вимагають коригування після звітного періоду.

КРИТЕРІЇ

Повідомлення про спалах коронавірусу після низки випадків захворювань у місті Ухань вперше надійшло до Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) 31 грудня 2019 року. Однак лише 7 січня 2020 року вірус було ідентифіковано як коронавірус. 30 січня 2020 року ВООЗ визнала, що спалах коронавірусу є надзвичайною ситуацією міжнародного значення, а 11 березня 2020 року епідемію коронавірусу було класифіковано глобальною пандемією. Спалах коронавірусу оголосили надзвичайною ситуацією тільки у січні 2020 року. Тому подальше розповсюдження вірусу та різні заходи контрою не дають додаткових доказів щодо ситуації, яка існувала на 31 грудня 2019 року (станом на 31 грудня ще не було підтверджених доказів передачі вірусу від людини до людини). Таким чином, ці події, імовірно, не мають коригуючого характеру. Отже, чи потрібно розкриття інформації, і якою мірою? Ці питання залишаються ключовими для всіх осіб, залучених до підготовки фінансової звітності за рік, що закінчився 31 грудня 2019 р.

ВИМОГИ ДО РОЗКРИТТЯ ІНФОРМАЦІЇ

Якщо управлінський персонал вважає, що вплив на бізнес від спалаху коронавірусу та/або вжиті заходи контролю є істотними для розуміння користувачами фінансової звітності, вони мають зробити конкретні та прозорі розкриття інформації про такий вплив у фінансовій звітності станом на грудень 2019 р.

МСБО вимагає, щоб розкривалась інформація про характер події та оцінку його фінансового впливу, або констатації, що така оцінка неможлива.

ЗВІТНІСТЬ ТА ЩОРІЧНІ ЗБОРИ АКЦІОНЕРІВ

Регулятивні органи та органи місцевого самоврядування різних юрисдикцій вживають різних заходів у відповідь на обмеження, спричинені спалахом коронавірусу, як-от:

  • 4 березня 2020 року Комісія з цінних паперів та бірж США (SEC) повідомила, що за певних умов вона надасть акціонерним товариствам, на діяльність яких вплинула пандемія коронавірусу, 45-денну відстрочку термінів подання фінансової звітності, замість попередньо встановленого періоду з 1 березня по 30 квітня 2020 р.

  • Британське Управління з фінансового регулювання та контролю (FCA) у співпраці з банком Англії та Міністерством фінансів Великобританії задіяні у секторі фінансових послуг з метою забезпечення ефективного реагування на спалах коронавірусу. Згідно з вимогами компанії мають забезпечити виконання своїх нормативних зобов’язань, навіть якщо це передбачає віддалену діяльність.

  • Комісія з цінних паперів та ф’ючерсів Гонконгу (SFC) та Фондова біржа Гонконг Лімітед (Hong Kong Limited) (HKEX) опублікували спільну заяву, у якій лістинговим компаніям та їх аудиторам надано вказівки стосовно розкриття фінансової інформації з огляду на подорожі та інші обмеження, які виникли у зв’язку зі спалахом коронавірусу.

  • 7 лютого 2020 року відповідно до Положення Сінгапурської біржі (SGX RegCo) було прийнято рішення про надання умовного звільнення певним лістинговим компаніям, що ведуть активну бізнес діяльність в Китаї. Це забезпечує емітентам двомісячний строк для проведення річних Загальних зборів для затвердження фінансових результатів станом на 31 грудня 2019 р.

ПРО НАШУ ГЛОБАЛЬНУ МЕРЕЖУ MOORE GLOBAL

Наша мета у Moore – допомагати процвітати: нашим клієнтам, нашим фахівцям та їх бізнес-середовищу. Ми є  міжнародною мережею бухгалтерських, аудиторських і консультаційних фірм з понад 30 000 фахівцями, 260 незалежними фірмами у 110 країнах світу, що об'єднані та співпрацюють, щоб піклуватися про ваші потреби − локальні, національні та міжнародні.

Обираючи співпрацю з фірмами Moore, ви обираєте людей, які глибоко піклуються про ваш успіх і мають енергію та пристрасть, необхідні для того, щоб ви та ваш бізнес мали результат. Ви матимете більший доступ до досвіду та знань провідних експертів та керівників вищої ланки, ніж їх пропонують багато інших фірм. Ми поряд завжди, коли потрібні вам − щоб допомогти вам орієнтуватись у лабіринті інформації, скеровувати стратегію ваших рішень і піклуватись про те, щоб ви використовували кожну можливість. Щоб допомогти вам процвітати у світі змін.


* Для отримання розгорнутої інформації зверніться до англійської версії сайту.