Ознайомтесь з експертною думкою наших міжнародних партнерів

Ознайомтесь з експертною думкою наших міжнародних партнерів

З поширенням Коронавірусу (COVID-19) ІТ процеси на підприємствах змінились, зокрема у зв’язку з переходом більшості працівників на віддалений режим роботи з дому. Така тенденція наразі набирає дедалі масштабніших обертів. Перехід від надійного ІТ корпоративного оточення до мереж домашнього чи загального користування ставить в пріоритет актуальність питання ризиків, пов’язаних з ІТ безпекою.

Користуючись занепокоєнням та інтересом суспільства до тем, пов’язаних з пандемією, хакери все частіше вдаються до теми COVID-19 у заголовках для розповсюдження фішингу та зловмисних програм. Різні тактики зловмисників спрямовані на отримання несанкціонованого доступу до облікових даних користувачів, платіжних реквізитів та іншої фінансово корисної інформації. Ознайомтесь з практичними порадами з кібербезпеки для безпечної он-лайн роботи з дому:

  • Подбайте про безпечне Wi-Fi з’єднання з використанням WPA2 шифрування, рекомендованого для домашньої мережі. Хоча більшість Wi-Fi має рівень захисту WPA2, попередні установки чи обладнання в деяких випадках не використовують WEP-шифрування. Отже, будь-хто з базовими хакерськими інструментами зможе отримати доступ до вашої мережі.

  • Не відкривайте відразу всі лінки та поштові повідомлення на тему COVID-19. Наведіть спочатку курсор на гіперпосилання в електронних листах, щоб переконатися, що вони переходять на очікуваний сайт. Якщо ви не впевнені, що знайомі з відправником, поставтесь до листа від нього як до фішингу і одразу повідомте вашу службу ІТ підтримки. 

  • Дотримуйтесь корпоративної політики щодо доступу до даних через служби хмарного сховища, якщо вам потрібно працювати з конфіденційною інформацією компанії через хмарні сховища (як-от Dropbox, BOX чи One Drive).

  • Застосовуйте інструкції вашого ІТ відділу щодо збереження резервних копій бази даних. Важливо регулярно створювати резервні копії важливих файлів. Навіть якщо ви стали жертвою програм-вимагачів, ваші дані можна відновити з резервного сховища.

  • Користуйтесь безпечним з'єднанням через віртуальну приватну мережу (VPN). VPN забезпечує підвищену безпеку, шифруючи лінію зв’язку між вашим пристроєм та робочою мережею.

  • Перевірте, чти встановлені інструменти шифрування. Шифрування допомагає запобігти несанкціонованому доступу до даних на пристроях. Дані кодуються у такий спосіб, який унеможливлює розшифрування сторонніми особами. Це особливо важливо у випадках, коли пристрій втрачено чи викрадено, оскільки без ключа шифрування сторонні особи не зможуть отримати доступ до ваших даних.

  • Захистіть себе надійним паролем для автентифікації. Надійні паролі містять щонайменше вісім знаків, серед яких цифри, символи, великі і малі літери. Важливо також регулярно змінювати паролі.Скористайтеся багатофакторною автентифікацією (MFA) для додаткового рівня захисту, якщо така технологія передбачена у вашій компанії.


На жаль, безпека віддаленої он-лайн роботи не забезпечується лише дотриманням певного переліку вказівок. Методи захисту можуть варіюватись залежно від ситуації, тож саме здоровий глузд і судження стануть у пригоді. Ознайомившись з основними рекомендаціями щодо того, коли, де та як безпечно користуватись корпоративними даними, ви подбайте про захист конфіденційної інформації вашої компанії.

Статтю підготовлено компанією Armanino LLP, незалежною фірмою міжнародної мережі Moore Global © 2020. Всі права захищені. Використано з дозволу.